Teknoloji

iPhone 15, kablosuz şarj konusunda herkesi şaşırtabilir

Yaklaşan iPhone 15 serisiyle birlikte gelecek değerli özelliklerden biri, herhangi bir üçüncü taraf aksesuar için kullanılabilecek 15W hızlı şarj. Şu anda Apple, üçüncü taraf üreticilerin bu sprint için bir MFM (Made for Magsafe) sertifikasına sahip olmasını şart koşuyor. Aksi takdirde, iPhone kablosuz olarak yalnızca 7,5 W’a kadar şarj olur.

İddia bir Weibo gönderisinden geliyor. Bu yazıda iPhone 15 serisi” Sertifikalı bir kablosuz şarj cihazı olmadan bile açık 15W kablosuz hızlı şarjyeteneği olduğu söyleniyor.

Weibo gönderisinde, Apple’ın iPhone 8’den bu yana 7.5W Qi protokollü kablosuz şarj sunduğu belirtilirken, iPhone 12 ve sonraki modellerde ” 15W kablosuz şarj elde etmek için MagSafe teknolojisi“Kullanmayı hatırlatıyor.

Argüman doğruysa, Apple, iPhone 15 serisi ile kullanıcıların sertifikalı bir kablosuz şarj cihazı olmadan hızlı şarjın keyfini çıkarmasını planlıyor. Ancak daha önceki bazı argümanlar, gönderiye şüpheyle bakmamıza neden oluyor. Çünkü bir süredir Apple’ın kablolu hızlı şarjı” iPhone USB-C için Üretildi Aksesuarları ile son bulacağı söyleniyor. Şirket, sertifikalı ürünlerde kablolu şarja son vermekten bahsederken bir yandan da ücretsiz kablosuz şarjın prangalarından kurtulması farklı bir çelişki gibi görünüyor.

avcilarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu